جمعه 4 خرداد 1403 | Friday 24 May 2024

آتش نشانی رباط کریم

 

 رئیس سازمان آتش نشانی رباط کریم در خصوص اصول ایمنی هنگام قطع و وصل گاز و توصیه های ایمنی اظهار کرد: هر چند علمک‌های گاز مجهز به سوپاپ اطمینان است و پس از قطع گاز به صورت خودکار مانع از جریان گاز پس از وصل دوباره می‌شوند، اما بهتر است نکاتی رعایت شود.

 

به گزارش روابط عمومی و أمور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم؛ حمید رزاقی ادامه داد: پس از قطع گاز، شیر اصلی گاز منزل را ببندید ، هنگام اعلام وصل شدن گاز و قبل از برقراری جریان گاز از سوپاپ اطمینان علمک، ابتدا از بسته بودن شیر مصرف کننده‌های گاز داخل منزل اطمینان کسب کنید و برای روشن کردن مجدد شمعک آبگرمکن و وسایل مجهز به شمعک به صورت تک تک و با نظارت کامل اقدام کنید.

 مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم بیان کرد: اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید پس از اعلام وصل مجدد گاز ابتدا به همه همسایگان اطلاع رسانی کنید که همگی شیر اصلی را بسته و مراحل ذکر شده فوق را انجام دهند، چرا که اگر بدون اطلاع یکی از همسایگان که علمک مشترک دارند جریان گاز برقرار شود احتمال نشت گاز از وسایل گازسوز قطعی است.

 رزاقی افزود: اگر به وصل جریان گاز از سوپاپ علمک آگاهی کامل ندارید به هیچ عنوان علمک گاز را با وسایل مختلف دستکاری نکنید و با هماهنگی عوامل امداد اداره گاز به این امر کمک بگیرید.

 او تصریح کرد: در صورت بی توجهی به نکات ایمنی و نشت گاز در اولین اقدام شیر اصلی گاز را ببندید به هیچ وجه جریان برق را قطع نکنید، زیرا که خود باعث انفجار می‌شود و فقط تهویه طبیعی که همان باز گذاشتن در و پنجره‌ها است انجام دهید و نیز سعی کنید الکتریسیته ساکن لباس شخص در محیط را از بین ببرید و تا آنجا که امکان دارد ساکنان تا رفع خطر، مکان را ترک کنند.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 20)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

معرفی رئیس سازمان

رئیس آتش نشانی رباط کریم

 

حمید رزاقی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم

 

(تقدیرنامه ها و تصاویر)

تصویر تصادفی

photo_2020-09-14_12-22-34.jpg

ورود کاربران

سایت های دولتی

نظرسنجی

عملكرد سازمان آتش نشاني رباط کریم را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

با شهروندان

 

» باشگاه نجات یافتگان آتش نشانی رباط کریم

 

آتش نشانی رباط کریم

» در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل حادثه با تلفن 125 تماس بگیرید.

» آتش نشانی رباط کریم بصورت 24 ساعته آماده شنیدن پیامها، انتقادات و پیشنهادات شما شهروندان محترم می باشد.

Template Design:Dima Group