جمعه 4 خرداد 1403 | Friday 24 May 2024

آتش نشانی رباط کریم

حمید رزاقی رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی رباط کریم گفت: رانندگان خودروها باید هنگام مشاهده خودروهای آتش‌نشانی واکنش درست و به موقع نشان داده و وسیله نقلیه خود را به منتهی‌الیه سمت راست هدایت کنند چراکه سد کردن مسیر و دیر رسیدن آتش‌نشانان به محل می‌تواند عمق حادثه را بیشتر کند.

 

حمید رزاقی، رییس آتش نشانی رباط کریم


رزاقی افزود: عملیات اطفاء به موقع آتش از سوی آتش‌نشانان، نیازمند باز کردن هرچه سریعتر مسیرها برای عبور خودروهای آتش‌نشانی است.
وی اظهار داشت: زمان برای عوامل آتش نشانی به منظور انجام عملیات امداد و نجات و اطفاء آتش، نقش بسیار مهم و تعیین کننده دارد و آنان سعی دارند وقت و فرصت را برای آغاز هرچه سریعتر عملیات از دست ندهند.
رزاقی، ساعات پیک ترافیک را نیز مانعی جدی برای تردد سریع خودروهای آتش‌نشانی دانست و افزود: برخی مواقع ممکن است به خاطر چند لحظه دیر رسیدن آتش‌نشانان به محل ماموریت، خسارات و آسیب‌های جبران ناپذیری به حادثه دیدگان وارد شود که از رانندگان انتظار می‌رود حتی در زمان هایی که چراغ راهنمایی و رانندگی قرمز است مسیر را برای عبور خودروهای آتش‌نشانی خالی کنند.
رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی رباط کریم با تاکید براینکه زمان طلایی برای رسیدن آتشنشانان به عنوان فرشتگان نجات به محل وقوع حادثه آتش‌سوزی برابر استاندارد جهانی سه تا پنج دقیقه است، گفت: با گذشت هر یک دقیقه از زمان حریق، قدرت و گسترش آن نیز چند برابر شده و کار برای عوامل آتشنشانی سخت و عمق فاجعه نیز بیشتر می شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات برخی رانندگان به صدای آژیر خودروهای آتش‌نشانی بی‌اعتنایی می کنند، افزود: آتش نشانان برای نجات جان و مال مردم همواره تهدید و خطر را به جان می‌خرند و تنها درخواست از رانندگان این است که با مشاهده و یا شنیدن صدای آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی به سرعت مسیر را باز کنند.
رزاقی افزود: برخی مواقع درحالیکه نیروهای آتش نشانی مشغول به اطفاء آتش هستند، برخی رانندگان کنجکاو، وارد محل شده و با توقف خودرو و ایجاد ترافیک مانع رسیدن سهل و سریع خودروهای کمکی می‌شوند که باید از این کار پرهیز کنند.
ایشان اظهار داشت: شهروندان به هنگام وقوع حادثه، باید با سامانه ۱۲۵ مرکز آتش نشانی رباط کریم تماس بگیرند چراکه تماس با دیگر ارگان های امدادی موجب اتلاف وقت و دیر رسیدن آتش نشانان به محل می‌شود و در این میان دادن آدرس دقیق محل و خودداری از اقدمات خودسرانه مگر با مشورت و راهنمایی کارشناسان آتش‌نشانی، نیز بسیار مهم است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 20)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

معرفی رئیس سازمان

رئیس آتش نشانی رباط کریم

 

حمید رزاقی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم

 

(تقدیرنامه ها و تصاویر)

تصویر تصادفی

old-photo_2020-09-14_12-23-02.jpg

ورود کاربران

سایت های دولتی

نظرسنجی

عملكرد سازمان آتش نشاني رباط کریم را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

با شهروندان

 

» باشگاه نجات یافتگان آتش نشانی رباط کریم

 

آتش نشانی رباط کریم

» در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل حادثه با تلفن 125 تماس بگیرید.

» آتش نشانی رباط کریم بصورت 24 ساعته آماده شنیدن پیامها، انتقادات و پیشنهادات شما شهروندان محترم می باشد.

Template Design:Dima Group