جمعه 4 خرداد 1403 | Friday 24 May 2024

آتش نشانی رباط کریم

در هفتمین روز مهرماه و آخرین روز  هفته دفاع مقدس، مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در جهت تقدیر و تشکر از خدمات ایثارگرانه آتش نشانان رباط کریم برگزار شد.


به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم؛ مهندس پارسا در جمع مسولان (فرماندار محترم، امام جمعه معزز، رئیس محترم اداره اطلاعات، رئیس محترم اداره تبلیغات اسلامی، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای محترم شورای اسلامی شهر رباط کریم و آتش نشانان  شهرداری رباط کریم) ضمن تبریک این روز و تقدیر از خدمات مجموعه آتش نشانی گفت: در تمام بحران های شهر آتش نشانان نقطه امن و آسایشی برای شهروندان هستند.
وی ضمن تقدیر از خدمات و مدیریت ارزنده مسئول محترم  و مجموعه همکاران سازمان آتش نشانی افزود: از زمان تاسیس سازمان آتش نشانی برای اولین بار یک نفر از آتش نشانان به عنوان فرمانده و رئیس این سازمان انتخاب شد و این امر منجر به یک فرماندهی خوب و هماهنگی و اقتدار در این مجموعه  و موفقیت در عملیات و ماموریت های داخل و خارج شهرستانی شده است .
حمید رزاقی سرپرست محترم سازمان آتش نشانی رباط کریم نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی، راه سلامت و امنیت و تقدیر و تشکر از دلاورمردی و رشادت نیروهای آتش نشان به ارائه گزارش عملکرد این سازمان پرداخت و گفت:  پاسخگویی به بیش از ۲۳۰۰۰ تماس تلفنی و انجام  ۸۶۸ عملیات اطفاء حریق در 6 ماهه اول سال ۹۹ و ضدعفونی شهر و اماکن پر خطر و آموزش در بخش های مختلف جهت ارتقای ایمنی شهر بخشی از عملکرد این سازمان بوده است.
وی با اشاره به وسعت جغرافیایی و موقعیت استراتژیک خاص شهرستان به واسطه وجود فرودگاه بین المللی، پادگانهای نظامی، دو نیروگاه برق، دانشگاه و مراکز آموزشی متعدد، چهار شهرک و چندین لکه صنعتی و ... و معین بودن سازمان در شهرستان به هنگام بحران و حوادث بحران مدار، مسئولیت سازمان آتش نشانی را بسیار سنگین شمرد و خواستار تجهیز آتش نشانی شد و اظهار داشت: خرید نردبان آتش نشانی برای مقابله با حریق ساختمان های بلند، کشنده جهت تانکر ۳۰۰۰۰ لیتری پشتیبان، خودرو سنگین عملیاتی حریق از نیازهای ضروری سازمان آتش نشانی برای مهار آتش و انجام بهینه ماموریت ها و ارتقای عملکرد این مجموعه است.
وی بازگشت خودرو جرثقیل ۱۰ تن و سه خودروی آتش نشانی مستقر در روستاهای پیرامون به مرکز شهر را از دیگر نیازهای سازمان آتش نشانی دانست و از مسئولان شهرستان خواستار مساعدت لازم در این خصوص شد.
محمود حدادی رئیس محترم شورای اسلامی شهر رباط کریم نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی و تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده سازمان آتش نشانی از مسئولان محلی خواستار تلاش برای خرید یک اسنوکر از محل ارزش افزوده شد.
حجت السلام ترابی امام جمعه معزز شهر رباط کریم نیز در این مراسم گفت: امروز روز تجلیل از بزرگمردانی است که از امنیت خود می گذرند تا امنیت و ایمنی را به مردم بازگردانند که این امر نیازمند روحیه ی عشق به هم نوع و ایثار و از خودگذشتگی است، چرا که آتش نشانان با حضور در عرصه های مخاطره آمیز از جان خود برای نجات جان  و اموال دیگران می گذرند.
وی اظهار داشت : خدمت به مردم از بالاترین ارزش ها بعد از پرستش خدای متعال است و در شرع هیچ موضوعی به اندازه خدمت به مردم مورد ستایش و تاکید  قرار نگرفته است .
ایشان در پایان سخنان خویش، خواستار ارتقای سطح آموزش و تلاش برای پیشگیری از مخاطرات در سطح جامعه شد.
شایان ذکر است در این مراسم با اهدای تقدیر نامه و تندیس آتش نشانی از آتش نشانان رباط کریم تقدیر شد.
در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از عکس های عملیات نجات محبوسین در خودرو، خودروهای گیر کرده در معابر و آب گرفتگی ها، اطفاء حریق ( انبارلاستیک، علفزارها، گاوداری و منازل سطح شهر و....) و انجام عملیات رفع آب گرفتگی معابر، عملیات نجات گاز گرفتگی، و استقرار خودروهای آتش نشانی در برنامه های مختلف برای امنیت و برگزاری کلاسهای آموزش اطفاء برای آشنایی میهمانان با عملیات مختلف سازمان آتش نشانی برگزار شد.

نظرات (1)

  1. مهمان

روز آتش نشانان مبارک

  پیوست ها
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 20)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

معرفی رئیس سازمان

رئیس آتش نشانی رباط کریم

 

حمید رزاقی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم

 

(تقدیرنامه ها و تصاویر)

تصویر تصادفی

photo_2020-09-14_12-22-17.jpg

ورود کاربران

سایت های دولتی

نظرسنجی

عملكرد سازمان آتش نشاني رباط کریم را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

با شهروندان

 

» باشگاه نجات یافتگان آتش نشانی رباط کریم

 

آتش نشانی رباط کریم

» در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل حادثه با تلفن 125 تماس بگیرید.

» آتش نشانی رباط کریم بصورت 24 ساعته آماده شنیدن پیامها، انتقادات و پیشنهادات شما شهروندان محترم می باشد.

Template Design:Dima Group