جمعه 4 خرداد 1403 | Friday 24 May 2024

آتش نشانی رباط کریم

چهارشنبه سوری امسال متفاوت‌تر از تمام چهارشنبه سوری‌های گذشته است، چرا که همچنان خطرات ترقه و موادمنفجره به جاست اما امسال حتی نمی‌توان دیگران را به انجام سنت‌هایی مانند قاشق زنی و دورهمی و... تشویق کرد. در این شرایط که کرونا مهمان ناخوانده ایرانیان شده ، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم توصیه‌ها و هشدارهایی را برای برگزاری این سنت قدیمی ارائه کرده است.حمید رزاقی، با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه سوری گفت: هر سال یکی از هشدارهای اصلی آتش نشانی و دیگر دستگاه‌ها پرهیز از استفاده از مواد محترقه است، این نگرانی امسال هم وجود دارد و گرچه از میزان حوادث مرتبط با آن کاسته شده است، اما متاسفانه همچنان مواردی از این دست به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز هشدار ما به شهروندان این است که به هیچ عنوان از مواد محترقه و منفجره استفاده نکنند، این هشدار از دو جهت باید مورد توجه قرار بگیرد، نخست بحث غیرایمن بودن این مواد و احتمال آسیب جانی است و دوم مساله انتقال ویروس است؛ ممکن است از طریق خرید و فروش مواد محترقه ویروس کرونا منتقل شود.

رزاقی با تاکید بر ضرورت پرهیز از استفاده از مواد محترقه گفت: اگر خدای نکرده حادثه‌ای برای کسی رخ دهد، با توجه به حجم بالای مراجعات به بیمارستان، بار مضاعفی به کادر درمانی وارد می شود. ضمن اینکه از شهروندان می‌خواهم به آتش نشانان نیز توجه داشته باشند، عوامل آتش نشانی این روزها که همه شهروندان توصیه به خانه‌نشینی شده‌اند سخت مشغول فعالیت هستند و از ارگانها، نهادها، کارگاه ها و کارخانه ها و .... بازدید بعمل آورده تا از رعایت موارد ایمنی مطمئن شوند، لذا امیدوارم شهروندان با انجام ندادن اقدامات حادثه‌ساز، روشن نکردن آتش و ... در این ایام حجم کار این افراد را نیز بیشتر نکنند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم خاطرنشان ساخت: سازمان آتش نشانی رباط کریم مثل سال های گذشته تا پایان سال در آماده باش کامل به سر برده و علی الخصوص در شب چهارشنبه سوری تا پایان و زمان عادی شدن اوضاع در محلات مختلف سطح شهر حضور خواهند داشت.

نظرات (1)

  1. مهمان

مطلب خوبی بود
موفق باشین

  پیوست ها
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 20)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

معرفی رئیس سازمان

رئیس آتش نشانی رباط کریم

 

حمید رزاقی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم

 

(تقدیرنامه ها و تصاویر)

تصویر تصادفی

photo_2020-09-14_12-22-56.jpg

ورود کاربران

سایت های دولتی

نظرسنجی

عملكرد سازمان آتش نشاني رباط کریم را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

با شهروندان

 

» باشگاه نجات یافتگان آتش نشانی رباط کریم

 

آتش نشانی رباط کریم

» در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل حادثه با تلفن 125 تماس بگیرید.

» آتش نشانی رباط کریم بصورت 24 ساعته آماده شنیدن پیامها، انتقادات و پیشنهادات شما شهروندان محترم می باشد.

Template Design:Dima Group